Alumni/Achievements

2022

Aila Miller (Hiland) Akron

2021

Charlotte Adler (St. Joseph Academy) Rochester

Ariyah Douglas (Marion Harding) Shawnee State

Kyli Horn (Hiland) Malone

Jo Janda (Chardon) Westminster

Emma Leis (Spencerville) Kentucky Wesleyan

Zoe Miller (Hiland) Bowling Green

Brynn Mullet (Hiland) Ohio Dominican

Andrea Place (Vincent Warren) Rio Grande

Ava Scroggs (Jackson) Mount Union

Riley Stopp (Cornerstone) Ursuline

Taylor Strock (Napoleon) Cedarville

Brooklyn Troyer (Waynedale) Malone

Morgan Yoder (Hiland) Ashland

2020

Peyton Alazaus (West Branch) Pitt-Johnstown

Alana Belknap (Dover) Davis & Elkins

Marissa Berlin (Green) Davis & Elkins

Madison Cloonan (Cornerstone Christian) Ursuline

Michaela Cloonan (Cornerstone Christian) Ursuline

Dominque Evans (Nordonia) Lawrence Tech

Olivia Lemmon (Cuyahoga Falls) Heidelberg

Kaitlyn Pasko (Mercyhurst Prep) Mount Union

Kira Philpot (Stow) Baldwin Wallace

Kallie Regula (Garaway) Marietta

Kalie Rettos (Ridgewood) Heidelberg

Alyssa Serensky (Western Reserve) Bethany

Krista Troyer (Hiland) Pitt-Johnstown

Angela Vitantonio (Walsh Jesuit) Mount Union

2019

Kylee Batey (Wadsworth) Lawrence Tech

Lindsay Bell (Ursuline) Westminster

Rachel Bolyard (Streetsboro) Ohio Christian

Tori Butala (Chardon) Lake Erie

Rachel Cooke (Sheridan) Findlay

Camille Cummins (Cardinal) Marietta

Anyah Curd (Ursuline) Slippery Rock

Makayla Dahman (Howland) Bethany

Lauren Flannery (River) Lake Erie

Mackenzie Hance (Lake) Baldwin Wallace

Emily Holzopfel (Buckeye Local) Wheeling

Trinity McDowell (Struthers) Arkansas-Monticello

Celeste Ryman (Loudonville) Huntington

Serena Sammarone (Canfield) Findlay

2018

Jordan Campbell (Manchester) Mount Vernon Nazarene

Taylor Duplaga (Wheeling Central) Fairmont State

Emily Grandy (Sharpsville, PA) Slippery Rock

Alexis Green (Hoover) Clarion

Mackenzie Huff (River View) Marietta

Cailee Husted (Carrollton) Rio Grande

Makenna Lawrence (Garfield) Mount Union

Boston McKinney (Tusky Valley) Gannon

Theresa Parr (Stow) Notre Dame College

Kennedy Schlabach (Hiland) Ohio Dominican

2017

Chloe Cheresne (Salem) West Virginia State

Rachel Chessar (Hoban) Mercyhurst

Sammie Hall (West Holmes) West Liberty

Chloe Moore (Lake Center Christian) Cedarville

Danielle Norquest (Southeast) West Florida

Sarah Rapacz (Padua) Wooster

Elena Rauhe (Padua) Mount Union

Taylor Richards (Chippewa) Valparaiso

Grayson Rose (James A. Garfield) Northern Kentucky

Audrey Tingle (Ridgewood) West Liberty

Angela Troyer (Hiland) Ohio Dominican

2016

Olivia Belknap (Dover) West Liberty

Micah Findley (Triway) West Liberty

Izzy Meese (Garaway) YSU

Hanna Risaliti (Canton Central Catholic) Muskingum

Brandie Snow (Lake) Shawnee State


*Denotes player did not finish career w/Team Huddle but made the achievement while in the program.

1,000 POINT CLUB

Emily Holzopfel (Buckeye Local) 2,007

Lauren Flannery (River) 1,724

Danielle Norquest (Southeast) 1,699

Grayson Rose (Garfield) 1,698

Audrey Tingle (Ridgewood) 1,559

Kennedy Schlabach (Hiland) 1,520

Izzy Perez (Lisbon) 1,361

Rachel Bolyard (Streetsboro) 1,348

Taylor Duplaga (Wheeling Central) 1,307

Rachel Chessar (Hoban) 1,205

Chloe Cheresne (Salem) 1,176

Taylor Richards (Chippewa) 1,165

Angela Troyer (Hiland) 1,159

Savanah Yacklin (East Canton) 1,156

Izzy Meese (Garaway) 1,125

Serena Sammarone (Canfield) 1,123

Zoe Miller (Hiland) 1,118

Celeste Ryman (Loudonville) 1,065

Boston McKinney (Tusky Valley) 1,057

Emily Grandy (Sharpsville) 1,053

Rachel Cooke (Sheridan) 1,045

Micah Findley (Triway) 1,023

Olivia Belknap (Dover) 1,001

Elena Rauhe (Padua) 1,000

Madison Cloonan (Cornerstone) 1,000

Michaela Cloonan (Cornerstone) 1,000

Izzy Kline (Newton Falls) 1,000*

Bella Gajdos (Poland) 1,000*

♦♦♦

All-Ohio

2017 D4 Ohio Player of the Year – Angela Troyer (Hiland)

2018 D3 Ohio Player of the Year – Kennedy Schlabach (Hiland)

~

1st Team (14): Zoe Miller (Hiland, 2020), Michaela Cloonan (Cornerstone, 2020), Lauren Flannery (River, 2019), Emily Holzopfel (Buckeye Local, 2019), Zoe Miller (Hiland, 2019), Celeste Ryman (Loudonville, 2019), Kennedy Schlabach (Hiland, 2018), Angela Troyer (Hiland, 2017), Grayson Rose (Garfield, 2017), Taylor Richards (Chippewa, 2017), Audrey Tingle (Ridgewood, 2017), Izzy Meese (Garaway, 2016), Danielle Norquest (Southeast, 2016), Audrey Tingle (Ridgewood, 2016)

2nd Team (6): Michaela Cloonan (Cornerstone, 2019), Danielle Vuletich (Western Reserve, 2019), Lauren Flannery (River, 2018), Celeste Ryman (Loudonville, 2018), Lauren Flannery (River, 2017), Danielle Norquest (Southeast, 2017)

3rd Team (14): Morgan Yoder (Hiland, 2020), Taylor Strock (Napoleon, 2020), Madison Cloonan (Cornerstone, 2020), Rachel Bolyard (Streetsboro, 2019), Madison Cloonan (Cornerstone, 2019), Madyson Hacking (Perry, 2019), Kayla Muslovski (Columbiana, 2019), Carly Perusek (Beaumont, 2019), Theresa Parr (Stow, 2018), Emily Holzopfel (Buckeye Local, 2018), Theresa Parr (Stow, 2017), Bella Gajdos* (Poland, 2017), Grayson Rose (Garfield, 2016), Brandie Snow (Lake, 2016)

Special Mention (22): Ariyah Douglas (Marion Harding, 2020), Emma Elia (Struthers, 2020), Brynn Mullet (Hiland, 2020), Krista Perry (Crestview, 2020), Jenna Reppart (LaBrae, 2020), Riley Stopp (Cornerstone, 2020), Brooklyn Troyer (Waynedale, 2020), Lexi Wenger (Northmoor, 2020), Camille Cummins (Cardinal, 2019), Taylor Jones (Indian Creek, 2019), Izzy Perez (Lisbon, 2019), Riley Stopp (Cornerstone, 2019), Boston McKinney (Tusky Valley, 2018), Elena Rauhe (Padua, 2017), Emily Holzopfel (Buckeye Central, 2017), Boston McKinney (Tusky Valley, 2017), Izzy Kline* (Newton Falls, 2017), Hanna Risaliti, (Central, 2016), Micah Findley (Triway, 2016), Bella Gajdos* (Poland, 2016), Danielle Norquest (Southeast, 2015), Grayson Rose (Garfield, 2015)

Honorable Mention (29): Peyton Alazaus (West Branch, 2020), Grace Mangapora (Canfield, 2020), Izzy Perez (Lisbon, 2020), Kallie Regula (Garaway, 2020), Catherine Rock (Mayfield, 2020), Peyton Alazaus (West Branch, 2019), Sophia Costantino (McDonald, 2019), Rachel Cooke (Sheridan, 2019), Lydia Gattozzi (Beaumont, 2019), Kylie Kiger (Indian Creek, 2019), Trinty McDowell (Struthers, 2019), Serena Sammarone (Canfield, 2019), Alyssa Serensky (Western Reserve, 2019), Morgan Yoder (Hiland, 2019), Karli Anker* (Manchester, 2018), Grace Mills* (Garfield, 2018), Savannah Yacklin (East Canton, 2018), Rachel Cooke (Sheridan, 2018), Rachel Bolyard (Streetsboro, 2018), Chloe Cheresne (Salem, 2017),Mackenzie Huff (River View, 2017), Sammie Hall (West Holmes, 2017), Katy Farey (Central, 2017), Chloe Cheresne (Salem, 2016), Rachel Chessar (Hoban, 2016), Angela Troyer (Hiland, 2016), Rachel Chessar (Hoban, 2015), Izzy Meese (Garaway, 2015), Audrey Tingle (Ridgewood, 2015)

North/South All-Star Game:

Madison Cloonan (Cornerstone, 2020)

Michaela Cloonan (Cornerstone, 2020)

Grace Mangapora (Canfield, 2020)

Rachel Cooke (Sheridan, 2019)

Lauren Flannery (River, 2019)

Celeste Ryman (Loudonville, 2019)

Theresa Parr (Stow, 2018)

Kennedy Schlabach (Hiland, 2018)

Sammie Hall (West Holmes, 2017)

Grayson Rose (Garfield, 2017)

Angela Troyer (Hiland, 2017)

Izzy Meese (Garaway, 2016)

Brandie Snow (Lake, 2016)

AP District POY

Zoe Miller (D3 East District 2020)

Michaela Cloonan (D4 Northeast Lakes District 2020)

Lauren Flannery (D4 East District 2019)

Emily Holzopfel (D2 East District 2019)

Zoe Miller (D3 East District 2019)

Celeste Ryman (D3 Northeast Inland District 2019)

Lauren Flannery (D4 East District 2018)

Kennedy Schlabach (D3 East District 2018)

Grayson Rose (D3 Northeast Inland District 2017)

Taylor Richards (D3 Northeast Inland District 2017)

Angela Troyer (D4 East District 2017)

Audrey Tingle (D3 East District 2016, 2017)

Izzy Meese (D3 East District 2016)

%d bloggers like this: